Yangın Merdiveni Demir Doğrama

Yangın merdiveni demir doğrama
Yangın merdiveni demir doğrama

Yangın Merdiveni Demir Doğrama, Yangın Merdiveni Demir Doğrama Ustası, Yangın Merdiveni Demir Doğrama Fiyatları, Yangın Merdiveni Demir Doğramacı, Yangın Merdiveni Demir Doğrama Şirketi, Yangın Merdiveni Demir Doğrama Firması, Yangın Merdiveni Demir Doğrama İmalatı, Ucuz  Yangın Merdiveni Demir Doğrama.

Yangın Merdivenleri Nedir?

Yangın durumunda, bir binadaki insanların sürat ve emniyetle tahliyesinde kullanılmak üzere bu göreve özel olarak tasarlanan korunumlu merdivenlerdir. Yangın merdivenleri “Z tipi” (çift kollu) ve “dairesel” merdiven olarak iki gruba ayrılır. Yangın vb doğal afetler dışında terör saldırısı gibi binaların hızla boşaltılması gerekilen durumlarda da kullanılan yangın merdiveni insan hayatı için büyük önem arz etmektedir.

Gerek yangın anında kişilerin emniyetli bir kaçışının sağlanması ve gerekse olay yerine gelen itfaiyecilerin yangına müdahalesi için uygun kaçış yolları ve  yangın merdiveni yapıların vazgeçilmez unsurlarıdır.Yönetmeliklerin yeni kanunda istedikleri yangın merdiveni günümüzde ruhsata alacak kurum ve kuruluşların önündeki en büyük gerekliliktir. Dairesel yangın merdivenleri avrupa birliği standartlarından çok öte bir amaca hizmet etmeyen ürün olduğu için betonarme binalardaki sahanlıklı merdiven örnekleri model alınarak z tipi yangın merdivenlerinde son nokta kalıcı olarak yeni yönetmelikte yerini almıştır.

Yangın Merdiveni Demir Doğrama Güven Vermelidir.

Tamamen bina içindeki yangın merdivenlerinin kovalarında, daima açık kalacak havalandırma bacaları tesis edilmeli, duman kaçağından korunma sağlanmalıdır.

Yangın merdiveni demir doğrama
Yangın merdiveni demir doğrama

Yüksek yapılarda mekanik havalandırma yapılmalı, bağımsız ve yangından korunmuş bir güç kaynağı kullanılmalıdır. Havalandırma ile ilgili olarak, bina dışıyla ilişkili tam kagir yangın merdivenleri tercih edilmelidir.

Yangın merdiveni duvar, tavan ve tabanında hiçbir yanıcı madde kullanılmamalıdır. Bodrum kat yangın merdiveni ile diğer katlar yangın merdivenlerinde farklı kovalar kullanılmalıdır. Yangın merdivenlerinin her iki kenarına küpeşte veya korkuluk yapılmalıdır.Yangın merdivenleri 2016 yönetmeliğine göre eski usul ile yani döner yangın merdiveni ile imalat yapılmamaktadır.
Yangın merdivenlerinin kesin ve katii olmak kaydı ile z tipi yangın merdiveni imalat ve montajı yapılmaktadır.
Kişiler kendi özel mülklerine döner yangın merdiveni uygulatabilirler.Bu kamunun kontrol edeceği bir konu olmamakla beraber kişilerin kendin şart koşulan yangın merdiveni kesinlikle caddeye ulaşımın en yakın bina lokasyonundan alınır. Yapılarda buna dikkat edilerek merdiven
noktası seçilerek imalat için en uygun bölge mülk sahipklerine önerilir. Geri kalan kısım merdiveni imal eden firmadadır.

Yangın Merdivenlerinde Kapının Önemi

Yangın merdivenlerine, yangına en az 90 dakika dayanıklı ve alev kesici, kaçış yönünde açılan ve kendi kendine kapanan kapılar aracılığıyla ulaşılması gerekir. Kapılarda kilitleme sistemi bulunmamalı ve kaçış yönünde anahtarsız olarak push-bar ile açılmalıdır. Yangın merdiveninden, özellikle itfaiyeciler için içeriye girme imkanı olmalıdır. Açma kolu ile veya bir anahtarla giriş sağlanabilir. Kapılar, kendi kendine kapanan mekanizmaya sahip olmalıdır.

Belediyeler artık birçok iş yerlerinde ve insan hayatının yaşam sürdürdüğü binalarda özellikle yapı denetim firmaları bu hususta sıkı denetim yaparak yangın merdivenleri uygulamasının yapılıp yapılmadığını kontrol etmektedirler.

İstanbul Demir Doğrama Üretim İletişim; 0212 432 32 28

İstanbul Demir Doğrama Showroom İletişim; 0212 461 77 76

İstanbul Demir Doğrama Online İletişim; 0539 631 03 58

Demir Doğrama İmalat

Ferforje Parmaklık Demir Doğrama

Ferforje Korkuluk Demir Doğrama

Ucuz Ferforje Pencere Korkuluk

Ucuz Ferforje Korkuluk

Ucuz Garaj Kapısı Ustası

Ucuz Bahçe Kapısı Ustası

Demir Doğrama Firması

Demir Doğrama Asma Kat

İstanbul Ucuz Demir Doğrama

Ucuz Çelik Konstrüksiyon Ustası

Ucuz Yangın Merdiveni Ustası

Ucuz Demirci Ustası

Ucuz Kaynakçı Ustası

Demir Doğrama İstoç

Kağıthane Ucuz Demir Doğrama

Kağıthane Demir Doğrama İmalat

Büyükçekmece Demir Doğramacı

Bahçelievler Demir Doğrama Ferforje

Demir Doğrama Çağlayan

Demir Doğrama Okmeydanı

Demir Doğrama Florya

Demir Doğrama Yeşilköy

Demir Doğrama Mahmutbey

Demir Doğrama Ortaköy

Demir Doğrama Küçükçekmece

Demir Doğrama Sarıyer

Demir Doğrama Güngören

Demir Doğrama Topkapı

Sefaköy Demir Doğrama

Yenibosna Demir Doğrama

Şirinevler Demir Doğrama

Gaziosmanpaşa Demir Doğrama

Eyüp Ucuz Demir Doğrama

Kemerburgaz Demir Doğrama

Taksim Demir Doğrama

Eminönü Demir Doğrama

Yakuplu Ucuz Demir Doğrama

Halkalı Ucuz Demir Doğrama

İkitelli Ucuz Demir Doğrama

Esenyurt Ucuz Demir Doğrama

Bağcılar Demir Doğrama

Esenler Demir Doğrama

Aksaray Demir Doğrama

Avcılar Demir Doğrama

Bakırköy Demir Doğrama

Bahçeşehir Demir Doğrama

Bayrampaşa Demir Doğrama

Beylikdüzü Demir Doğrama

Beşiktaş Demir Doğrama

Büyükçekmece Demir Doğrama

Ataköy Demir Doğrama

Merter Demir Doğrama

admin hakkında 131 makale
İstanbul demir doğrama imalat firması

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*